Sel aastal (2011) saab NIVEA – number üks nahahooldusbränd – 100-aastaseks

Aastal 1911 valmistati Saksamaal Hamburgis kõige

esimene NIVEA Creme. Täna on NIVEA maailma suurim nahahooldusbränd. Ka Eestis toodeti NIVEA kreemi ja õli 20. sajandi
30ndatel aastatel Werner Mehksi kosmeetika laboratooriumis, Tallinnas aadressil Vene tn 19.

Klassikalises sini-valges karbis NIVEA Creme’i on müüdud 200 erinevas riigis ning rohkem kui pool miljardit inimest üle kogu maailma kasutavad NIVEA tooteid. Igaühe jaoks on sellel brändil oma eriline tähendus.

NIVEA näeb hea välja ja paneb inimesi end oma nahas hästi tundma. NIVEA on mitmekesine ja talendikas, äratades ellu lapsepõlvemälestused. See on täiuslik just sellisena nagu ta on – see on ajatu klassik, mis on nüüd 100-aastane. Palju õnne, NIVEA!

Alates ettevõtte asutamisest aastal 1911, on NIVEA kujunenud nahahoolduse ja usaldusväärsuse sünonüümiks ning sellest on saanud üks enim hinnatud brände kogu maailmas. NIVEA on tuntuim kui ükski teine nahahooldusbränd. Selline edu annab NIVEA’le suurepärased võimalused edasisteks arenguteks ja jätkusuutlikuks kasvuks. Ettevõtte strateegia näeb ette senisest tugevamat keskendumist nahahooldusele, selleks, et olla oma tarbijatele veelgi lähemal.

Kuidas kõik alguse sa

Kolm hiilgavat pead

Kõik teavad kreemi, mis on pakendatud sinisesse ümmargusse karpi ja mille nimi on NIVEA. Kas nad on ka kuulnud nendest inimestest, kelle koostööst sai alguse selle lumivalge kreemi rahvusvaheline triumf? Neid mehi võib nimetada NIVEA brändi „isadeks“: dr. Oscar Troplowitz – loominguline hing, kellel on hea intuitsioon uute turgude osas, rahvusvaheliselt tuntud dermatoloog professor dr. Paul Gerson Unna ja keemik dr. Isaac Lifschütz. Just nemad panid aluse NIVEA tänaseks juba 100 aastat väldanud edule.

Nende tarbijatele orienteeritus, võimas innovatiivsus ja meeskonnavaim on tänaseni

Beiersdorfi korporatiivfilosoofia fundamentaalsed alustalad.

                          The “Snow White One”

NIVEA tuleneb ladinakeelsest sõnast „nix“ (omastavas käändes „nivis“),

mis tähendab lund. Sellest omakorda tuletatud naissoost omadussõna

oleks „nivea“, mis tähendab „valge lumi“. Tollel ajal oli „kahvatu valge“ näonahk ideaalne nahavärv.

Nivea koostis

1911 valmistati maailma esimene stabiilne õli-vesi baasil kreem, mis oli nahahoolduses pöördeliseks hetkeks. Keemik dr. Isaac Lifschütz avastas emulgaatoraine nimega  ‘Eucerit’, mis sõna-sõnalt tähendab: „ilus vaha“. Lambavillas leiduvast  lanoliinist valmistatud Eucerit’i abil oli võimalik valmistada esimene stabiilne – ja seega ka tööstuslikult toodetav – õlil ja veel baseeruv kreem: NIVEA. Peale selle sisaldab kreem glütseriini, pisut sidrunhapet, roosiõli ning liiliat, mis annavad kreemile õrna lõhna.

Huvitav on veel teada, et esimene NIVEA kreem ei olnud  sugugi sini-valges karbis, vaid hoopis kollases. Uhke roheliste kaunistustega kujundus oli tolleaegse populaarse kunstitrendi Art Nouveau (prantsuse keeles „uus kunst“) stiilis, millele olid omased loodusest inspireeritud omavahel läbipõimunud ornamentaalsed kujundid. Sini-valgeks muutus NIVEA karbi kujundus alles 1926. aastal.

1959. aastal ilmus NIVEA Creme plekk-purgil esmakordselt NIVEA Creme logo iseloomulike „Creme” tähtedega. Jõulised NIVEA tähed tegid tavalise sinise plekk-purgi märgatavamaks. Kuna NIVEA Creme oli juba ammu saavutanud rahvusvaheliselt tuntud ja populaarse kreemi staatuse, ei olnud toote seletused „nahahoolduseks” (1928) ja „kasutamiseks kodus ja sportimisel” (1931) enam vajalikud. Edukas ja efektiivne logo on püsinud muutumatuna tänase päevani.

Kuigi NIVEA Creme’i on pidevalt uuendatud lähtuvalt kõige uuematest teaduslikest arengutest, on selle tuumik jäänud 100 aasta jooksul peaaegu muutumatuks. „Kõikide kreemide ema“ turule toomisega 100 aastat tagasi pandi alus ettevõtte enneolematule arengule ja NIVEA-st sai kõigi aegade populaarseim ja usaldusväärseim nahahooldusbränd maailmas.

Nivea tootmie Eestis

Nagu paljudele naistele terves maailmas on NIVEA esimene kreem, on ta seda ka paljudele naistele Eestis. Kas mäletate, kuidas sirvisite vanaema juures Eesti Vabariigi aegseid naisteajakirju, veidi koltunud lehtedega “Maretit” või “Taluperenaist” ning NIVEA reklaame nendes? Kindlasti on need paljude nostalgilistes lapsepõlvemälestustes kui esimesed naisteajakirjad ja glamuurne ilumaailm. NIVEA põhiväärtused on usaldus, ausus, usaldusväärsus, perekesksus ja kvaliteet. Need olid sama olulised meie  vanaemadele, kui praegu meile.

Vähe teada on aga fakt, et Eestis toodeti NIVEA kreemi ja NIVEA õli 20. sajandi 30ndatel aastatel Werner Mehksi kosmeetika -ja keemialaboratooriumis, Tallinnas aadressil Vene tn 19. Praegu võib neid vintage kreemitopse leida kollektsionääride erakogudest. Lisaks NIVEA kreemile toodeti seal 30ndatel aastatel ka NIVEA õli ja hambapastat.  NIVEA kreemi tootmise jälgi ajades leidsime Tallinna Linnaarhiivist patendi kinnitused ja Eesti Tööliste Kinnitusühisuse küsimuslehe, mis on allkirjastatud
16. septembril 1935, ja kus on öeldud, et Werner Mehksi laboratooriumis toodeti NIVEA kreemi, hambapastat ja NIVEA õli. Siit saab järeldada ka, et Werner Mehksi laboratoorium töötas juba 1930ndate esimesel poolel.

NIVEA Crema 100 years

Klassikalises sini-valges karbis NIVEA Creme’i on müüdud 200 erinevas riigis ligi 100 aastat. Ka täna on NIVEA Creme’il tooteperekonnas keskne roll. Ainuüksi NIVEA Creme tõi Beiersdorfile eelmisel aastal peaaegu 4 miljardit eurot

müügitulu. Sünnipäeva puhul annab NIVEA välja erikujundusega kreemi NIVEA 100 years, et toetada sünnipäevasõnumit  – ”NIVEA: 100 aastat nahahooldust terveks eluks”. Juubelikujundusega NIVEA Creme on müügil alates juunist 2011 ja sellele järgneva kahe kuu jooksul.

NIVEA on ka 100 aastat hiljem endiselt noor, kaasaegne ning uuenduslik. Juubeli puhuks on valminud värske ja nooruslik visuaalkontseptsioon, mida näeb uue kujundusega  veebileheküljel. NIVEA 100-aasta pidustuste häälekandjaks on muusikamaailma ikoon Rihanna, kellega koos loodab NIVEA jõuda ka uue põlvkonna noorteni. Rihanna uus lugu, California King Bed, on saanud ka NIVEA uue telereklaami tunnuslooks.

NIVEA ajaloo ja toodete kohta on võimalik rohkem uurida ja lugeda ka NIVEA kodulehelt: www.NIVEA.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s