Muistne Rooma (8. sajand eKr – 5. sajand AD)

Alguses järgiti Kreeka naiste sümmeetrilisi soengustiile, hiljem muutusid need, aga ebasümmeetrilisteks. Selle ajastu soenguks oli „orbis“, kus näoäär ja otsaesine oli ääristatud lokkidega. Ülejäänud juuksed olid kinnitatud taha hobusesabasse või krunni. Sellised soengud olid lihtsalt koledad ja ei järginud pea – ega näokuju. Arusaamatul viisil tuli see, aga taas moodi 18. sajand ja 20. sajand. Väga moes oli olla ka blond, nii mõnedki naised eksperimenteerisid pleegitajatega ning loomulikult olid sellel sageli katastroofilised tulemused. Lihtsam oli kanda parukat, mis oli tehtud põhja Saksamaalt toodud orjatüdrukute juustest. Seaduse kohaselt kandsid prostituudid kollaseid parukaid. Soengute kaunistamiseks kasutati vääriskividest ja metallidest tehtud kamme ja lõkse.

Varajase Rooma mehed olid väga karvased, nende nägu kattis habe ja pikad juuksed. Vabariigi ajal hakati juukseid jällegi lühikeseks lõikama ning hiljem raseeriti ka habe ära. Nii jäid habemega vaid targemad inimesed, kes soovisid järgida Rooma tarkade stiili: filosoofid ja õpetlased. Kiilaspäisuse varjamiseks kammiti juuksed ette poole, sest hõredust pealael peeti inetuks. Pähe liimiti isegi valejuukseid. Julius Caesar tuli välja väga praktilise loorberipärjaga, mis oli nii aumärgiks kui ka võimalus varjata süvenevat kiilaspäisust. Ka rooma meeste seas olid blondid juuksed hinnas, kuid nemad kasutasid blondeerimiseks lihtsalt kullatolmu.

Eesti soengutes on moes olnud nii sümmeetrilised kui ka ebasümmeetrilised soengud, st. eest pikenev ja tagant lühenev juuks. Nii mõnedki naisterahvad lasid endale sellise soengu lõigata ja olid sellega ülimalt rahuolevad, kuna see oli popp ja tegelikult on see siiamaani. (Kerli Vint 2012)

Rubriigid: Muistne Rooma. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s