Anglosaksid

Roomlased valitsesid Briti alasid umbes 400 aastat. Loogiliselt oli ka selleaegne mood seotud Roomlaste omaga. Muutused hakkasid toimuma pärast Rooma Impeeriumi lagunemist. Anglo-saksi hõim, mis vallutas ala, oli pärit Saksamaa aladelt.

Roomlastega oli Anglosaksi riietus tagasihoidlik. Põhiliseks riietuseks oli villast või linast valmistatud tuunika. Kui hooaeg nõudis, kanti ühte tuunikat teise peal. Meestel ulatus tuunika põlvedeni. Jalas kanti villaseid säärekatteid ja nahast kingi või keriti villarullid ümber sääremarja ja kinnitati rihmadega. Tuunikate peal kanti keepe, mis olid ühelt või mõlema õla pealt kinnitatud sõle abil. Naiste tuunikad ulatusid pahkluudeni, selle peal kanti lühikest, sageli kapuutsiga, keepi. Ka nende riietuse juurde kuulusid villased säärekatted ja kingad.

Kuigi riietus oli tagasihoidlik, peeti lugu ehetest. Rikkamad inimesed kandsid kullast ja vääriskividest valmistatud pandlaid, prosse ja kaelakeesid. Vaesemate inimeste ehted olid aga tehtud pronksist ja sulatatud klaasist.

Soengud.

oli rühk praktilisusel. Naiste pikkadel juustel oli ülesanne anda peale sooja. Mõnikord kasutati ka punumist, kuid kõige sagedamini kattis pead kapuuts. Meeste juuksed olid lühemad ja külma ilmaga kaeti pea koonusekujulise villase mütsiga. Üldjuhul kandsid mehed ka habet.

Pole eriti materjali, mis räägiks kosmeetika kasutamist. Arvestades Rooma mõjusid võiks arvata, et kosmeetika ei olnud neile võõras. Samas on aga elustiilide erinevus väga suur.

Advertisements
Rubriigid: Anglosaksid, Moeajalugu, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s