Muistne Kreeka

greek hair

Sellel ajastul said ilusalongid alguse. Filosoofid, kirjanikud, luuletajad ja poliitikudgreek hair vahetasid kõiksuguseid uudiseid just sellel ajal kui neid raseeriti, lokiti, maniküüriti, pediküüriti või hoopiski masseeriti. Juuksed olid üldjuhul pikad, tumedad ja paksud, loomulikult või kunstlikult lokitud ning erinevatesse kujunditesse seatud. Väga greek hairpopulaarsed olid igasugused metallist ja riideribast tehtud peaehted. Naised avastasid esmakordselt ka võimaluse kanda juukseid hobusesabas. Et juuksed läigiksid ja ka lõhnaksid kaunilt, võeti appi õlid, vahad ja pumatid. Kuna blondid kiharad olid haruldased, siis neid ka imetleti ja sooviti. Et sellist väljanägemist saavutada pleegitati juukseid kaaliumkloriidi vee-ja kummeli tõmmise seguga.

Muistse Kreeka soengud olid tihti meistritoesed, millele aitas kaasa arenenud ja haritud ühiskond ning suur teenijate hulk.greek hair 

Kosmeetikat kasutati kergelt, naised soovisid näha välja kahvatud. Iluetaloniks oli Aphrodite. Nahka niisutati meega, kaitsti ja jumestati st  löödi läikima, oliiviõli abil. Viimasesse segati ka lõhnastamiseks aineid. Oliiviõlisse segatud süsi abil saadi lauvärv ning purustatud rauaoksiidist ruuž. Viimast segati ka mesilasvahaga, et saada pasta huulte kaunistamiseks.    

Advertisements
Rubriigid: Moeajalugu, Muistne Kreeka, sildid: , , , , , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s