1990 – 2000 mood ja soengud

Üheksakümnendad oli julge kümnend. Tüdrukud lubasid endale sama vaba käitumist kui poisid ning tulid sellest ka puhtalt välja. Päevakorral oli elunautimine. Suurem osa varasemaid tabusid oli meedias murtud – tervitati lesbisid šikkidel moefotodel, sirviti uusi erootikaajakirju, mis mõeldud just naistele, vaadati filme kannibalismist ning haletseti bimbosid, himbosid.

Nõudmine uute erutavate imagote järele kasvas jätkuvalt. Enam polnud ideaale mitte üks või kaks, vaid need paljunesid kiiremini, kui neid kirjeldada jõudis. Ikoonideks tõusid üheksakümnendatel järsult näiteks näitlejannad Sharon Stone, Uma Thurman, Julia Roberts, modellid Kate Moss, Claudia Schiffer, tüdrukutebänd The Spice Girls jne.

Tselluliidi kohta oli sel kümnendil häid uudiseid, sest nüüd arvati olevat võimalik sellest lõplikult lahti saada. Kusjuures antud jutu tõesust kinnitasid tookord ilumaailma suured ja edukad.

Selle kümnendi moe koodsõnaks oli individuaalsus. See käis pikkuse, stiili, pükste ja kleitide kohta – kandja valida oli mitte ainult mida kanda, vaid ka kuidas ja millega. Kümnendi keskpaik tuli välja ka uue suunaga – narko look. Kondised näod, aukus silmad, nahk läbipaistev.

Moevalik oli 1990ndatel äärmiselt suur ja couture’i trendid kanti otsekohe üle peenematele tänavatele. Inimesed olid kogu aeg kursis moemaailma tegelaste ja nende toimetamistega.

Selle kümnendi juuksemood järgis individuaalsuse reeglit. Hittsoenguteks kujunesid Meg Ryani lühike mop-top ning Jennifer Anistoni pseudo-70ndate pikk lühikeste järkudega lõige.

Mis värvidesse puutub, siis näib, et blond pole enam moes, ning mehed on hääletanud kõige populaarsemaks persooniks punapea. Naiste seas oli aga populaarne tume juus. Tegelikult oli sel kümnendil vastuvõetav ka juuste puudumine. Kiilaspäisusega uhkeldasid Demi Moore, kelle juuksed aeti maha tänu filmirollile,  Monaco printsess Caroline, kes jäi juustest ilma tänu haigusele ning Sinead O’Connor.

Neile, kelle peakuju kiilaspead ei lubanud, olid suurmoeks soengud. Sasised hobusesabad olid populaarsed nii tööl kui õhtuti. Väga pidulikke soenguid täiendati keerukate mustritega metallist, aga ka kullast ja hõbedast kroonidega            

Hooldusvahendite kasutamine ei torka enam silma ning rõhk on juuste loomulikul siidususel. Uudsuseotsinguis võeti üha sagedamini üle moeshow’de patsid ja intensiivsed värvid.

Lihtsus ja minimalism! Sajandi lõpus laideti kõik liialdused maha, loobuti ekstravagantsusest, edevast elustiilist. Naised soovisid loomulikult kaunid välja näha (Kate Moss), endisest enam hakati rõhku pöörama tervislikule toitumisele.90210 Fashion Trends: Season 2

Üheksakümnendate alguses jätkasid matid toonid võidukäiku, neile lisandusid metallikud. Pruun kuulutati uueks mustaks. Kogu moodne jumestusvahendite gamma koosnes beezikas-pruunist tumeda ploomikarva lillakaspruunini. Moeajakirjad julgustasid naisi ülitumedaid huulepulki kasutama. Jumestamises võeti kasutusele kõik erinevad tekstuurid: vedelikud, geelid, kreemid.

Koostas Merlin Peettamm

Piltide aadressid:

myspace.com

dailymail.co.uk

cbc.ca

storage.people.com

chandrakantha.com

heathernoelle.wordpress.com

docketonline.com

weaknights.com

agenda.germainpire.info

Rubriigid: 1990 - 2000 mood ja soengud, Moeajalugu, sildid: , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s